Aromaty spożywcze

Astra oferuje aromaty wytrawne. To naturalne dodatki do żywności, które nadają lub wzmacniają wiodący smak wyrobów mięsnych, dań gotowych, koncentratów spożywczych, sosów, zup, dań wegetariańskich, chipsów i przekąsek słonych.


Grupy produktowe aromatów wytrawnych:

  1. Aromaty procesowe, wytworzone w wysokiej temperaturze z produktów roślinnych zawierających dużo białka. Aromaty procesowe często są nazywane aromatami z przetworzenia termicznego. Cechuje je mocny smak i naturalny aromat.
  2. Naturalne aromaty typu pieczeniowego z deklaracją - naturalny aromat.
  3. Ekstrakty drożdżowe na bazie drożdży piekarniczych. To unikalne produkty o dużej koncentracji właściwości aromatycznych, tym samym wzmacniających smak i zapach. Stosowane są z powodzeniem jako zastępniki chemicznych wzmacniaczy smaku i zapachu, zastępnik glutaminianu sodu czy inozynianu i guanylanu.
  4. Hydrolizaty białek roślinnych – przygotowywane z produktów roślinnych, takich jak kukurydza czy soja. Astra importuje do Europy produkty bez alergenów, z substratów niemodyfikowanych genetycznie bez symboli E. Hydrolizaty białek roślinnych stosuje się głównie do nadania lub wzmocnienia smaku wyrobów, gdyż nie posiadają takich właściwości zapachowych jak aromaty procesowe.
    Hydrolizaty białek roślinnych są podstawowym produktem przy tworzeniu aromatów, zarówno top jak i basic note, budowaniu bazy smakowej dań i wyrobów spożywczych. Hydrolizaty białek roślinnych są najbardziej ekonomicznym sposobem aromatyzowania żywności.
  5. Aromaty mleczarskie to aromaty produkowane na bazie surowców mlecznych, takich jak mleko czy sery podpuszczkowe. Astra oferuje aromaty mleczarskie w postaci proszkowej lub płynnej - wodnej i olejowej. Główne grupy produktowe to aromaty maślane, aromaty jogurtowe, aromaty serowe, aromaty śmietanowe.

Dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Uwzględniamy stosowany w produkcji proces technologiczny, najlepszą formę aplikacji i aspekt ekonomiczny.

Zaproponujemy odpowiednio dobrane aromaty spożywcze do konkretnych typów wyrobów spożywczych.

+48 22 832 60 40 astra@astrapoland.eu


ASTRA Sp. z o.o.

Barwniki i aromaty spożywcze

Kontakt
+48 22 832 60 40
+48 601 169 901
astra@astrapoland.eu

Adres
ul. Mickiewicza 64/5
01-650 Warszawa

Badania preferencji konsumentów (źródło MINTEL GNPD)

Rośnie sprzedaż produktów bez soli lub z jej zredukowaną zawartością ...

Analogi mięsa są coraz częściej stosowane w wyrobach spożywczych w UE

(źródło MINTEL report „Meat substitutes and eggs & egg products” May 2018)

Astra uczestniczy w targach

Astra uczestniczy w targach www.foodtech-barcelona.com/en/ w dniach 8-11.05.2018

ASTRA NA FOOD INGREDIENTS EUROPE FRANKFURT 28-20.11.2017

Astra zaprasza do odwiedzenia stoiska 09.0G5